VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021 MŮŽETE NA PRAŽSKÉ FOTOGRAFICKÉ ŠKOLE STUDOVAT:

ŘÁDNÉ STUDIUM (3 ROKY) - VEČERNÍ - VÍCE INFORMACÍ ZDE

PŘIHLÁŠKA JE KE STAŽENÍ ZDE.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Předmětem přijímacího řízení, které je jednokolové, je prověření talentu uchazečů o studium. Přijímací řízení vykonává zkušební komise formou pohovoru nad autorskou tvorbou uchazeče.

K přijímacímu řízení uchazeč přinese:

• Průkaz totožnosti.
  • Přihlášku (podepsanou) a její přílohy vytištěné na formát A4.
  • Fotografie, kterými uchazeč bude prezentovat vlastní tvorbu. Uchazeč ořízne fotografie dle vlastních potřeb, tak aby alespoň jedna ze stran byla o minimálním rozměru 18 cm. Fotografie mohou být prezentovány na PC uchazeče, nebo vyvolané a adjustované. Žánry: Portrét, Krajina, Výjev, Akt, Zátiší, Reportáž, Architektura, Flora/Fauna, Sport a Divadlo/Kultura). Pro 1 ročník uchazeč předloží 15 fotografií dle vlastního výběru.
  • Administrativní poplatek za přijímací řízení ve výši 980 Kč (v hotovosti, platba kartou není možná). Poplatek za přijímací řízení je nevratný.

PRO PŘIJATÉ STUDENTY

Úvodní hodina se koná na adrese uvedené v rozrhu. Na tuto hodinu budete potřebovat psací potřeby a poznámkový blok či počítač. Fotoaparát si na úvodní hodinu nosit nemusíte.

Těšíme se na setkání v novém školním roce!

CHARAKTERISTIKA STUDIA

Pražská fotografická škola poskytuje kromě přípravného studia (Nultý ročník) také tříleté večerní studium fotografie, a to v plné šíři oboru (fotografie informativní, užitá, výtvarná). Student má možnost navštěvovat přednášky z dějin fotografie a výtvrného umění, techniky snímání v jednotlivých žánrech s důrazem na teoretickou i praktickou zkušenost, počítačové grafiky, výstavnictví, autorského práva, semináře fotografické tvorby s odbornou kritikou a řadu dalších předmětů, které dohormady poskytují ucelené vzdělání v oblasti fotografie.

Praktická cvičení konzultuje student s vyučujícím, který provede odborné hodnocení a následně cvičení oznámkuje / udělí zápočet.

Tříleté studium je ukončeno obhajobou teoretické a praktické části závěrečné práce a závěrečnou zkouškou z dějin fotografie a techniky snímání.