VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023 MŮŽETE NA PRAŽSKÉ FOTOGRAFICKÉ ŠKOLE STUDOVAT:

ŘÁDNÉ STUDIUM (3 ROKY) - VEČERNÍ - VÍCE INFORMACÍ ZDE

PŘIHLÁŠKA JE KE STAŽENÍ ZDE.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Předmětem přijímacího řízení, které je jednokolové, je prověření talentu uchazečů o studium. Přijímací řízení vykonává zkušební komise formou hodnocení autorské tvorby uchazeče.

K přijímacímu řízení je požadováno:

• Přihláška (podepsaná) a její přílohy.
  • Fotografie, kterými uchazeč prezentuje vlastní tvorbu. Pro 1 ročník je požadováno 10 fotografií dle vlastního výběru. Podrobnosti (požadavky) budou uchazeči sděleny po přijetí přihlášky.
  • Administrativní poplatek za přijímací řízení ve výši 980 Kč uhradí uchazeč na účet školy (v kontaktech) a do zprávy pro příjemce napíše "Přijímací řízení - Jméno Příjmení". Poplatek za přijímací řízení je nevratný.

PRO PŘIJATÉ STUDENTY

Úvodní hodina se koná na adrese uvedené v rozrhu. Na tuto hodinu budete potřebovat psací potřeby a poznámkový blok či počítač. Fotoaparát si na úvodní hodinu nosit nemusíte.

Těšíme se na setkání v novém školním roce!

CHARAKTERISTIKA STUDIA

Pražská fotografická škola poskytuje tříleté večerní studium fotografie, a to v plné šíři oboru (fotografie informativní, užitá, výtvarná). Student má možnost navštěvovat přednášky z dějin fotografie a výtvrného umění, techniky snímání v jednotlivých žánrech s důrazem na teoretickou i praktickou zkušenost, počítačové grafiky, výstavnictví, autorského práva, semináře fotografické tvorby s odbornou kritikou a řadu dalších předmětů, které dohormady poskytují ucelené vzdělání v oblasti fotografie.

Praktická cvičení konzultuje student s vyučujícím, který provede odborné hodnocení a následně cvičení oznámkuje / udělí zápočet.

Tříleté studium je ukončeno obhajobou teoretické a praktické části závěrečné práce a závěrečnou zkouškou z dějin fotografie a techniky snímání.

Pražská fotografická škola, s.r.o.
E-mail:info@fotografickaskola.cz
IČ: 02012634