O PRAŽSKÉ FOTOGRAFICKÉ ŠKOLE

Pražská fotografická škola (PFŠ) má za sebou dlouhou tradici, byla založena 1. září 1972. V roce 1989 byla volně přidružena ke Svazu českých fotografů, od roku 1990 je školou samostatnou. Díky moderním výukovým metodám a zkušenému lektorskému kolektivu připravila za léta své činnosti celou řadu vynikajících fotografů pro jejich profesionální dráhu. Pražská fotografická škola je připravena zpřístupnit studium zajímavého a kreativního oboru fotografie všem zájemcům a připravit je na úspěšnou dráhu profesionálních fotografů. Nabízí odborné vzdělání pro všechny (pro absolventy, zaměstnané, začínající či amatérské fotografy). Vychováme další generaci kvalitních fotografů, kteří mohou své zkušenosti předávat dál.

Pražská fotografická škola je škola s dlouholetou tradicí.

Co můžete od školy očekávat:

• Večerní školu pro začínající i pokročilé amatéry.
  • Vyučují lektory s dlouholetou praxí a prokazatelnými úspěchy.
  • Těsné spojení teoretických přednášek s tvůrčí praxí.
  • Vedení k samostatné činnosti i kolektivní spolupráci.
  • Důraz na uplatnění získaných dovedností v praxi.
  • Společné výstavy.
  • Přístup do školního archivu prací.
  • Benefity od tuzemských prodejců fotografické techniky a laboratoří.

Historie a současnost školy

Pro velký zájem bylo na PFŠ záhy po jejím založení otevřeno také dálkové studium a k tomu zřízena konzultační střediska v Českých Budějovicích, v Piešťanech na Slovensku a posléze plnohodnotná pobočka v rakouském Linci.

V současnosti má studium na Pražské fotografické škole podobu večerního studia ve formě přípravného kurzu a řádného tříletého studia.

Výuka je kombinací teoretické přípravy, seminářů a praktických cvičení. Věnuje se jak historii fotografie, technice snímání, autorskému právu, výstavnictví, žurnalistice a počítačové grafice, tak všem hlavním oblastem fotografické tvorby - od krajiny, zátiší a reportáže přes fotografování architektury až po figurální a portrétní fotografii či akt v dokonale vybaveném ateliéru. Lektoři s dlouholetou praxí kladou důraz nejen na všestranné rozvíjení talentu studentů a prohlubování jejich odborných znalostí, ale především na praktické využití získaných dovedností v oblasti umění a médiích.

Pražská fotografická škola, s.r.o.
E-mail:info@fotografickaskola.cz
IČ: 02012634