RNDr. STANISLAV VANĚK

Stanislav Vaněk působí od roku 1990 v redakci přírodovědeckého časopisu Vesmír. Vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, v osmdesátých letech navštěvoval Vláškovu Pražskou fotografickou školu a Birgusův Institut výtvarné fotografie. Před příchodem do redakce Vesmíru prošel několika obory (ochranou přírody, ekologií, imunologií, hematologií, ale i výškovými prácemi).

Aktivně se věnuje horolezectví, podnikal výstupy v Alpách, Dolomitech, Kavkaze, Yosemite, Pamiroalaji, Andách. V poslední době fotografuje především na cestách po světě (Jižní a Střední Amerika, Afrika, Írán, Čína, Vietnam, Laos ad.), publikuje zejména ve Vesmíru (https://casopis.vesmir.cz/), vystavoval (např. v pražské Galerii Opatov, v San Franciscu, v Moskvě a na výstavách Pražské fotografické školy).

Kontakt: vanek@vesmir.cz

.

Pražská fotografická škola, s.r.o.
E-mail:info@fotografickaskola.cz
IČ: 02012634