Petra Čermáková

Petra Čermáková je absolventkou Pražské fotografické školy. Zaměřuje se na portrétní a módní fotografii. Díky svému vzdělání a bohatým zkušenostem, si modely na focení připravuje sama. Studovala v Londýně, Paříži, San Francisku, New Yorku, Švýcarsku a Itálii. Účesy připravovala pro Harper's Bazaar, Elle, Cosmopolitan, Marianne a další. Česala pro modelingové agentury Elite Model look, Czechoslovak Models, Miss ČR, dále spolupracovala na Módních přehlídkách s Louis Vuitton, Timour&Group a s mnoha dalšími. Vedle fotografie se již 12 let věnuje malbě a klasické kresbě.

Výstavy:

• Květen 2018: Černý most, Galerie 14, společná výstava studentů a absolventů PFŠ;

• Duben 2018: Prague Photo, Calm- Gallasův palác, součást expozice studentů PFŠ;

• Duben 2018: Kafé v Kufru, společná výstava studentů PFŠ "kniha";

• Březen 2018: Knihkupectví Academia, společná výstava studentů PFŠ "Kniha";

• Duben 2017: Prague Photo, Kafkův dům, součást expozice studentů PFŠ;

• Duben 2016: Prague Photo, Kafkův dům, součást expozice studentů PFŠ.